Zawód geodeta jako przyszłość w nieruchomościach

Kim jest geodeta?

Wiadomo, że rynek nieruchomości i budowy rządzi się swoimi prawami. Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się nad tym kim tak naprawdę jest geodeta i jak ważny jest jego udział podczas planowania nowej inwestycji budowlanej? Jeśli do końca nie wiesz o czym mowa to ten artykuł z pewnością przybliży Ci jego bardzo ważną funkcję.

Aby zostać geodetą należy skończyć w pierwszej kolejności studia techniczne. Mowa tu oczywiście o uzyskaniu przynajmniej tytułu inżyniera, bo taki jest potrzebny abyśmy mogli wykonywać ten zawód. Oprócz tego zawód geodety wiąże się z uzyskaniem odpowiednich licencji uprawniających do wykonywania konkretnych usług geodezyjnych. W dniach dzisiejszych jest wiele ogłoszeń osób oferujących usługi z dziedziny geodezji i kartografii. Mi przypadł (znam to z doświadczenia) do gustu szczególnie jeden mianowicie geodeta Olsztyn, bo o nim mowa. Miałem przyjemność skorzystać z usług tej firmy i nie zawiodłem się w ogóle, na całej linii.  Przy wyborze odpowiedniej firmy należy przede wszystkim kierować się dobrą opinią i referencjami wystawionymi przez inne podmioty korzystające z ich usług.

Czy usługi geodezyjne Olsztyn są dobre?

Jak najbardziej mogę w pełni świadomie je polecić. Chociaż by dlatego, że ja korzystając z ich doradztwa i profesjonalizmu zminimalizowałem do absolutnego minimum kwestie związane z całą obsługą inwestycji. Do najczęściej zaliczanych prac wykonywanych przez geodetów można zaliczyć:

  • szkice
  • podziały działek
  • tworzenie map

Jeśli nie jesteś pewien czy dana firma jest w stanie spełnić Twoje wymagania postaraj poszukać się w sieci dobrych opinii na ich temat. Jest przecież w internecie bardzo dużo różnych stron, na których można zasięgnąć języka czy po prostu zapytać na forach innych ludzi co sądzą o danej firmie X czy Y.

Jeśli nadal masz wątpliwości to każda szanująca się firma geodezyjna na swoich witrynach firmowych powinna zamieszczać fotorelacje z przeprowadzanych przez nią inwestycji. Jest to znakomity sposób na to, aby sprawdzić czy usługi geodezyjne Olsztyn sprawdziły się w przeszłości.

Obsługa geodezyjna i co dalej

Jeśli już skorzystałeś z usług geodezyjnych to kolejnym krokiem Twojej inwestycji jest po prostu rozpoczęcie budowania inwestycji. Należy przy tym pamiętać, że podczas planowania budowy jesteśmy zobligowani do skorzystania z usług geodety – tak przewiduje polskie prawo budowlane. Jak już wiadomo nie uciekniemy od tej powinności i czasami naprawdę nie ma sensu szukać tych fachowców bo bardzo niskich cenach gdyż w tej akurat branży cena równa się jakość wykonania usługi.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *