Pomysły na biznes do 10 tysięcy złotych

Wielu z nas zastanawia się nad otwarciem własnej firmy zarazem mając odwieczny dylemat : czy środki które zainwestuje się zwrócą oraz czy pomysły na biznes tu przedstawione są miarodajne?

Podstawa to znaleźć dobre pomysłY na BIZNES

Łatwo się mówi.. Znaleźć pomysły na biznes. Tylko jaki to musi być pomysł, aby przyniósł jednostronne korzyści. Na pewno taki gdzie inwestując pewną kwotę kapitału po pewnym czasie od inwestycji nasze przychody będą zdecydowanie większe niż wydatki. Niekoniecznie przy pomyśle otwarcia działalności do kwoty 10 tysięcy złotych potrzebujemy biznes planu. Inwestycja taka jest zdecydowania zbyt niska budżetowo, abyśmy musieli opracowywać szczegółową analizę strategiczną. Najważniejszy jest jednak sam pomysł na biznes, przemyślany, zwarty i zarazem dający odpowiedź na pytanie: Czy na pewno mi się uda?

Jaką formę działalności wybrać

Najrozsądniejszym w tym przypadku byłoby zdecydować się na działalność jednoosobową czyli zadbać o wpis do Centralnej Ewidencji Działalności Gospodarczej. Taka działalność gospodarcza jest dobrym wyborem. Wpis taki jest bezpłatny, wystarczy mieć nadany numer NIP, z Urzędu Statystycznego uzyskać numer Regon i praktycznie to już wszystko. Nasza działalność jest otwarta więc możemy się cieszyć w pełni prosperującą firmą. Można również wybrać otwarcie spółki z zarządem jednoosobowym. W tym celu wymagany jest wpis do Krajowego Rejestru Sądowego i należy posiadać przy tym kapitał zakładowy co najmniej w wysokości 5000 tysięcy złotych. To jaką formę wybierze przyszły przedsiębiorca uwarunkowane jest decyzjami osobistymi.

PomysłY na biznes do 10 tysięcy złotych

Jest wiele zawodów, branż i co najdziwniejsze miejsc w internecie gdzie można znaleźć informacje na nurtujący nas temat. Mianowicie jaki biznes otworzyć mając kapitał 10 tysięcy złotych. Przeglądając różne strony w internecie bez problemu natkniecie się na takie zjawisko jak biznes forum czyli miejsce gdzie prowadzone są rozmowy i porady jak zainwestować z głową nasz kapitał. Jeden pomysł zasługuje szczególnie na zwiększoną uwagę. Chodzi mianowicie o mini drukarnie, taki punkt drukarski. Oczywiście nie można tego porównać do wielkich drukarni gdzie jedna maszyna offsetowa 4-kolorowa to koszt powyżej 250 tysięcy złotych. Mówimy tu o punkcie niskonakładowym z urządzeniem biurowym np drukarko-kopiarki firmy Konica Minolta Bizhub. Taki „kombajn” kosztując około 10 tysięcy złotych, bez problemu przyjmie gramaturę papieru 300 g. i można na nim drukować w niskim nakładzie ulotki, wizytówki, kalendarzyki, zakładki. Największy problem to znaleźć odbiorcę tak niskich nakładów. W sieci jest wiele miejsc gdzie możemy promować swój produkt więc pierwszym miejscem powinny być portale aukcyjne z możliwością zamieszczenia naszej oferty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *