Jak zarządzać biznesem aby był właściwy

medium sprawy jak zarządzać biznesem

Odwieczne pytanie rodzące się w głowach młodych przedsiębiorców brzmi jak zarządzać biznesem, aby obrał właściwy tor. Zarządzanie własnym biznesem wiąże się z kilkoma istotnymi umiejętnościami. Trzeba umieć planować obrót pieniędzmi firmy, zwiększać rentowność korporacji, dbać o czynniki wspomagające projektowanie biznesu oraz zarządzać zapasami.

Gromadzenie zapasów sposobem na spieniężenie

Istnieją sytuacje, w których przedsiębiorstwo może mieć kłopoty pieniężne. Również istnieją sposoby aby temu zaradzić. Gromadzenie zapasów w magazynach jest raczej optymalnym zjawiskiem w korporacji. Jednak ich nadmiar może sprowadzić na firmę kłopoty. Jest to związane z płaceniem odsetek za zakup rzeczy, które są gromadzone w magazynie i nie sprzedają się długo.

Zapasy w magazynie mogą znikać, ale nie tak jak chciałby właściciel biznesu. Mam tu na myśli kradzież, przeterminowanie produktu – co skutkuje musem wyrzucenia towaru.

Dość ciekawie model zarządzania biznesem jest przedstawiony w poniższej prezentacji.

Zarządzanie zapasami ma pewne reguły. Jeżeli więc masz biznes, w którym sprzedajesz towary gromadzone w magazynach, zapoznaj się z poniższymi regułami dobrego zarządzania zapasami w firmie:
– nie zamawiaj nadmiernej ilości produktów;
– dziel towary na mniejsze kwartały, jeżeli kupujesz towar to kupuj te, które przynoszą ci najwięcej zysku. 80% zysków w firmie to zazwyczaj pieniądze pochodzące od 20% towarów mieszczących się w magazynach;
– zatrudniaj pracowników wiedzących jak segregować i magazynować towar, jeśli takich nie ma na rynku sam ich przeszkól lub wyślij na szkolenie. System gospodarki magazynowej powinien przebiegać optymalnie to od niego wiele zależy.
– dobrze zrobiona interwaryzacja powinna być wykonywana co najmniej raz do roku;
– zamawiaj towary u sprawdzonych firm wysyłkowych, sprawdzonych dostawców. Czasami warto zapłacić więcej dla pewności dostawy i nie myśleć jak zarządzać biznesem przez pryzmat doręczeń.

Przyszłość biznesu z zapasami

Zapasami można zarządzać efektywnie dzięki temu, że są produktami namacalnymi, dają się policzyć, a oprócz mierzalności łatwiej jest je sprzedać. Ludzie mają tendencje do kupowania produktów, które można dotknąć i które będą i towarzyszyć dłużej. Dzięki konkretności są przedmiotami przewidywalnymi, nie trzeba się więc martwić o ich określenie, tak jak w przypadku sprzedaży czy marketingu. Wówczas korporacja zyskuje na rentowności (im mniej zapasów pójdzie na straty tym więcej zyskasz w przyszłości), zwiększa się również obrotność pieniędzy i ich przepływ (większa inwestycja w produkty długoterminowe daje więcej pieniędzy w kwartale, ponieważ mniej ich musisz kupić w przyszłości). Zarządzanie zapasami w przedsiębiorstwie jest podstawą do długotrwałego udziału firmy na rynku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *