Granie w stare gierki kiedyś i dziś.

Nie trzeba być wcale jakimś wiekowym człowiekiem, aby stwierdzić że granie w stare gry było kiedyś jedną z najbardziej ulubionych czynności młodych ludzi. W każdym domu dominowały różnego rodzaju retro graty jak Commodore 64 czy Atari. Jeśli ktoś z nas miał Amigę to można było powiedzieć, że był prawdziwym bamberem na dzielnicy.

Najszybszy rozwój tej epoki u nas w Polsce można przypisać na wczesne lata 90te XX wieku. Wtedy w lokalnych sklepach pojawiły się pierwsze komputery osobiste i każdy z młodych chłopców chciał tak mieć. Był to dość spory wydatek lecz granie w stare gierki było wręcz na wyciągnięcie ręki.

Największą popularnością oczywiście cieszył się Commodore 64, który wraz z magnetofonem stanowił prawdziwy oręż do walki z nudą. Dziś można również grać w stare gierki i przypomnieć sobie stare czasy poprzez serwis https://staregierki.pl który oferuje cofnięcie się w czasie i przypomnienie sobie najlepszych starych tytułów.

Czy granie w stare gierki kiedyś się skończy?

Oczywiście mamy nadzieję, że takie coś nigdy się nie wydarzy, ale trzeba również tą opcję wziąć pod uwagę. Niestety ale z wiekiem odchodzą osoby, dla których dziś retro sprzęt był ikoną młodości, a niestety młode pokolenia nie garną się do tych sprzętów. Więc niestety można stwierdzić, że za jakieś około 50 lat ślad zaginie za retro sprzętem i dla tamtego pokolenia będzie to jak zwykły kalkulator. Czyli nic nie wnoszący i bardzo prymitywny sprzęt.